• Početna
  • O nama
  • Aktivnosti
  • Novosti (current)
  • Javne nabavke
  • Galerija
  • Kontakt
  • Javni poziv za dodjelu ugostiteljskih kućica za manifestaciju Jesen na Gelenderima 2026

    Na osnovu člana 4. Pravilnika o načinu i postupku davanja u zakup poslovnih prostorija, korištenju dvorana, sportskih terena i drugih neposlovnih prostorija te korištenju parkirališta JU “Kulturni centar” Bihać, člana 3. Odluke o kriteriju i visini zakupnine za zakup poslovnih prostorija, iznosu naknade za korištenje dvorana, neposlovnih prostora i sportskih terena, te cijeni dnevne i godišnje parking karte JU “Kulturni centar” Bihać, te člana 41. Pravila JU „Kulturni centar“ Bihać („Službeni glasnik Grada Bihaća“ br. 14/15 i 4/24), JU „Kulturni centar“ Bihać objavljuje

    J A V N I  P O Z I V

    za dodjelu na korištenje mobilnih ugostiteljskih kućica

    u periodu od 21.09.2026. do 26.09.2026. godine

    u okviru manifestacije  “Jesen na Gelenderima” 2026 

    I

    Predmet Javnog poziva za iskazivanje interesa

    Ovim Javnim pozivom prikupljaju se prijave registrovanih samostalnih djelatnosti u osnovnom zanimanju iz oblasti ugostiteljstva za dodjelu na korištenje mobilnih kućica tokom trajanja manifestacije “Jesen na Gelenderima” 2026 (u daljem tekstu: JNG).

    Javni poziv je podjeljen u dva LOT-a:

    1. LOT 1 - Gelenderi

    2. LOT 2 - Gradska otoka

    Zainteresirani mogu aplicirati na oba LOT-a.

    II

    Subjekti koji se mogu prijaviti na Javni poziv za iskazivanje interesa 

    Pravo podnošenja prijave za korištenje mobilnih ugostiteljskih kućica za oba LOT-a u periodu od 21.09.2026. godine do 26.09.2026. godine imaju:

    a) fizička lica koja obavljaju samostalne ugostiteljske djelatnosti (obrtnici koji su registrirani za obavljanje ugostiteljske djelatnosti) registrovane na području grada Bihaća, kod nadležnog organa za registraciju djelatnosti u Gradskoj upravi Bihać i koji ovu registrovanu djelatnost obavljaju kao osnovno zanimanje, a u vezi sa pripremom i posluživanjem hrane i pića, te

    b) privredna društva (d.o.o.) koja su registrovana na području grada Bihaća, za obavljanje djelatnosti ugostiteljstva, odnosno priprema i posluživanje hrane i pića.

    III

    Ko ne može učestvovati na ovom Javnom pozivu 

    Na oba LOT-a ovog Javnog poziva ne mogu se prijaviti fizička ili pravna lica bez registrovane samostalne djelatnosti u oblasti ugostiteljstva, kao ni subjekti koji imaju status: javne ustanove, javnog preduzeća, organizacije civilnog društva i druga pravna lica.

    Ne mogu se prijaviti niti fizička ili pravna lica koja traženu djelatnost obavljaju sezonski, ako im je period registracije istekao u vrijeme održavanja manifestacije (21.-26. 09. 2026. godine).

    IV

    Lokacija, period i radno vrijeme kućica 

    LOT 1 - Gelenderi:

    Lokacija na kojoj će biti postavljene kućice je Gradski park Bihać - Gelenderi.

    Period zakupa je od 22. do 26. 09. 2026. godine.

    LOT 2 - Gradska otoka:

    Lokacija na kojoj će biti postavljene kućice je Gradska otoka.

    Period zakupa je 21. 09. 2026. godine.

    Radno vrijeme kućica LOT-a 2 je od 18:00 do 23:00 sata, a LOT-a 1 svakog dana trajanja festivala u vrijeme održavanja svih događaja programa Festivala (i dnevnim i večernjim), a najduže od 10:00 do 23:00,osim u okolnostima više sile koja bi spriječila rad istih.

    U slučaju nepoštivanja radnog vremena oba LOT-a, ugostitelji će platiti penale u duplom iznosu od ponuđenog dnevnog najma. Nepoštivanje radnog vremena utvrđivat će voditelj lokacije, angažiran od strane organizatora/zakupodavca, te odmah po utvrđenoj nepravilnosti obavijestiti zakupca o istoj. 

    V

    Kriterij za odabir 

    Kriterij za odabir najpovoljnije ponude oba LOT-a je najviša ponuđena cijena.

    Početna cijena najma kućice za cjelokupni period trajanja LOT-a je:

    1. LOT 1 - 1.500,00 KM sa uključenim PDV-om

    2. LOT 2 - 1.500,00 KM sa uključenim PDV-om

    Ukoliko dva ili više ponuđača ponude istu cijenu LOT-a, prednost se daje onom ponuđaču koji je prvi dostavio svoju ponudu, a prema prijemnom štambilju otisnutom na koverti.

    Zakup je moguć samo u slučaju najma svih dana trajanja LOT-a 1 ili LOT-a 2 i u punom radnom vremenu Manifestacije. Neovisno o vremenskim uvjetima i održavanju programa najam se plaća u punom iznos za sve dane svakog od LOT-ova. 

    Komisija je dužna da na osnovu dospjelih prijava sačiniti Zapisnik o radu komisije i Listu krajnjih korisnika najkasnije 5 radnih dana nakon zatvaranja Javnog poziva.

    Po konačnom usvajanju Liste iz prethodnog stava, JU “Kulturni centar” Bihać će sa krajnjim korisnicima zaključiti ugovore o zakupu mobilne ugostiteljske kućice.

    Konačna rang lista korisnika biće objavljena na službenoj stranici Ustanove (www.kcbihac.ba).

    Prijavitelji na Javni poziv mogu podnijeti samo jednu prijavu i mogu ostvariti pravo na dodjelu samo jedne ugostiteljske kućice.

    Prijavitelji se mogu prijaviti na oba LOT-a.

    Korisniku/zakupcu nije dozvoljeno ustupanje kućice ili izložbenog prostora trećim licima.

    VI

    Dužnosti ugostitelja za oba LOT-a 

    ● Osigurati osoblje za rad

    ● Pridržavati se obaveznog radnog vremena tokom održavanja svih događaja programa Festivala (i dnevnih i noćnih), a najduže od 10:00 do 23:00

    ● Useliti u kućicu LOT-a 1 u ponedjeljak 21.09.2026. godine u večernjim satima (izuzetak su zakupci koji su aplicirali na oba LOT-a koji će usleti u utorak 22.09.2026. godine u jutarnjim satima)

    ● Useliti u kućicu LOT-a 2 u nedjelju 20.09.2026. godine u večernjim satima

    ● Imati dostupnu zalihu robe za vrijeme trajanja JNG

    ● Ponuda u kućici mora biti istovjetna predloženoj ponudi

    ● Poštovati odredbe prezentacije i prodaje pojedinog proizvoda sponzora JNG 2026

    ● Poštovati ekskluzivnost prodaje i promocije pića sponzora JNG 2026

    ● Uredno poslovanje i pridržavanje propisa i Zakona države Bosne i Hercegovine

    ● Poštovati odredbe organizatora o prezentaciji i promociji, uređenju i dekoraciji kućice i okolnog prostora

    ● Poštivati odredbe zakupodavca /organizatora o reklamiranju svakog događaja putem vlastitih društvenih  mreža i drugih kanala

    ● U potpunosti isprazniti kućicu LOT-a 1 dana 27.09.2026. godine do 3:00h

    ● U potpunosti isprazniti kućicu LOT-a 2 dana 22.09.2026. godine do 12:00h

    ● Kućicu nakon završetka JNG 2026 predati organizatoru u stanju u kakvom je Korisniku

    ustupljena, a za sve eventualne štete koje nastanu za vrijeme korištenja kućice, dužni su

    odgovarati Zakupodavcu/Organizatoru (namirenje stvarno nastale štete).

    VII

    Dužnosti zakupodavca, organizatora i nositelja manifestacije 

    ● Obavlja montažu i demontažu kućica

    ● Osigurava besplatni priključak i korištenje električne energije

    ● Osigurava čišćenje vanjskih prostora i plaćanje odvoza smeća

    ● Obezbjeđuje vanjske toalete tokom trajanja Manifestacije, te redovno održavanje istih

    ● Osigurava kulturno-zabavni program kako slijedi:

    o LOT 1:

    22.9. Utorak

    10h Jesenji defile bihaćkih vrtića i Umjetnučke škole Nusret Keskin - Braco

    12h – 14h  Razgovor sa prvačićima: Šta djeca žele u svome Bišću?

    18h Gelenderski valcer za starije generacije

    18:30 “Valcer generacija” stariji podučavaju mlađe

    19h Otvorena škola swinga, rock ‘n’ rolla i twista

    20h Velika plesna večer “Gelenderski twist”

    20:15 Takmičenje plesnih parova

    21h DJ Mirel

    23.9. Srijeda

    10h Dječija olimpijada, GSS Bihać

    12h  - 14h Kreativno - igračka  radionica za prvačiće, Bamboo

    21h  Koncert: Elemental

    24.9. Četvrtak

    12h – 17h Udruženje Rusag

    20:30 Koncert: Boje noći

    21:45 DJ Mirel

    25. 9. Petak

    10h Poni Kutak i Izložba sitnih životinja

    18h Smotra horskog stvaralaštva

    21h Koncert: Okus Meda

    26.9. Subota

    10h Porodični piknik  i party za sve

    11h – 15h Zip Line, Raif, Biciklizam i ponesi rekete

    14h Turnir u tavli

    20:30 Koncert: YU grupa

    o LOT 2:

    21.9. Ponedjeljak

    20h Svečano otvorenje Festivala

     Koncert: Prljavo kazalište

    NAPOMENA: Zakupodavac/Organizator zadržava pravo izmjene kulturno-zabavnog programa uslijed otkazivanja izvođača, vremenskih neprilika i drugih opravdanih situacija.

    VIII
    Raspored ugostiteljskih mobilnih kućica 

    Pozicije mobilne kućice će se krajnjim korisnicima/zakupcima za oba LOT-a će se dodjeljivati na dan potpisivanja Ugovora po principu ponuđene cijene, na način da pravo biranja za jedan LOT kreće od najviše ponuđene cijene tog LOT-a ka najnižoj.

    Broj kućica je ograničen i to:

    1. Za LOT 1 - 7 kućica

    2. Za LOT 2 - 5 kućica

    Organizator zadržava pravo smanjenja ili proširenja broja kućica u skladu sa tehničkim mogućnostima koje u trenutku objave ovog javnog oglasa ne mogu biti precizno definisane.

    IX

    Način prijavljivanja 

    Prijave na ovaj Javni poziv podnose se na prijavnom obrascu LOT 1 i/ili LOT 2 koji se nalazi u prilogu ovog javnog oglasa, a koji se može preuzeti na internet stranici www.kcbihac.ba.

    Uz popunjen prijavni obrazac LOT 1 i/ili LOT 2, prijavitelj je dužan dostaviti sljedeću dokumentaciju:

    · Original ili ovjerenu kopiju rješenja o upisu u sudski registar ili aktualni izvod iz sudskog registra, na kojima je vidljiva registrirana ugostiteljska djelatnos (za pravna lica) - ne starije od 3 mjeseca od dana objave Javnog poziva;

    · Original ili ovjerenu kopiju rješenja o obavljanju samostalne djelatnosti nadležnog gradskog organa uprave ili Uvjerenje Službe za finansije i privredu da ugostiteljska radnja nije prestala sa radom, odnosno da nije doneseno rješenje o stalnoj odjavi rada ugostiteljske radnje u periodu zakupa (za fizička lica) - ne starije od 3 mjeseca od dana objave Javnog poziva;

    · Uvjerenje Službe za finansije, privredu i poljoprivredu Grada Bihaća da nema neizmirenih obaveza prema Gradu Bihaću (za fizička i pravna lica) ne starije od 3 mjeseca od dana objave Javnog poziva; te

    · Uvjerenje o izmirenim obavezama prema javnim prihodima (original ili ovjerena kopija nadležne Porezne uprave), ne starije od 3 mjeseca od dana objave Javnog poziva.

    NAPOMENA: Rješenja ili potvrde o upisu u sudski registar (aktualni izvod) ili obavljanju samostalne djelatnosti, kao i uvjerenja o izmirenim obavezama ne smiju biti starija od 3 mjeseca. Ukoliko je datum izudavanja ovih dokumenata stariji od 3 mjeseca, bez obzira na datum ovjere kopije isti će se smatrati nepotpunim a prijava će se odbaciti. Organizator/zakupac zadržavaju pravo provjere registracije kod nadležnog organa.

    X

    Način dostavljanja prijava

    Javni poziv ostaje otvoren do ponedjeljka 14.09.2026.godine do 12:00 sati.

    Javni poziv će se objaviti na službenoj stranici JU “Kulturni centar” Bihać (www.kcbihac.ba).

    Prijava na LOT 1 i/ili LOT 2 sa pratećom dokumentacijom dostavlja se lično na protokol JU “Kulturni centar” Bihać u ulici 5. Korpusa bb (bivši Dom Armije) u zatvorenoj koverti s naznakom:

    “Prijava za dodjelu na korištenje mobilnih kućica “Jesen na Gelenderima” 2026 – ne otvaraj“.

    Na poleđini koverte napisati naziv i adresu podnosioca prijave, kontakt osobu i telefon.

    Za svaku prijavu koja se dostavi na protokol JU “Kulturni centar” Bihać, izdat će se potvrda o prijemu, sa naznakom datuma i vremena prijema.

    Nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzimati u razmatranje.

    Za sve dodatne informacije u vezi javnog poziva, zainteresovana lica mogu se obratiti lično u prostorije JU “Kulturni centar” Bihać ili na broj telefona 037/226-483, svakim radnim danom od 08:00 do 15:00 sati.

    Broj: 01-04-287-02/26

    Bihać, 04.09.2026.godine

     

    JU “Kulturni centar” Bihać

    Erna Begatović Huremagić,

    direktorica

    PRIJAVNI OBRAZAC



    04/09/26 | Otvoreni postupak

    AKTUELNO


    Javni poziv za dodjelu ugostiteljskih kućica za manifestaciju Jesen na Gelenderima 2026

    04/09/26 | Otvoreni postupak

    Izmjena i dopuna plana javnih nabavki za 2026. godinu (I)

    03/03/26 | Otvoreni postupak

    Plan javnih nabavki za 2026. godinu

    19/01/26 | Otvoreni postupak

    Izmjena i dopuna plana javnih nabavki za 2025. godinu

    15/12/25 | Otvoreni postupak

    Plan integriteta JU Kulturni centar Bihać

    10/03/25 | Otvoreni postupak

    KATEGORIJE


    Plan javnih nabavki
    Otvoreni postupak
    Ograničeni postupak
    Konkurentski postupak
    Pregovarački postupak
    Neprioritetne usluge
    Direktni postupak


KULTURNI CENTAR BIHAĆ


  • Petog korpusa bb
    77000 Bihać
    Bosna i Hercegovina
  • +387 37 226 689
  • +387 37 226 483
  • kcbihac@gmail.com

POKROVITELJ






Copyright 2020 © Kulturni Centar Bihać